Wielu restauratorów większych i mniejszych prowadząc swój biznes rozmyśla nad tym jak wzbić go na wyższy poziom, aby przyniósł większe zyski. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest dostawa posiłków. W tej sytuacji należy kupić odpowiedni pojazd. Owszem – można podążać tropem włoskich filmów i zainwestować w skuter, ale w naszych warunkach może to przysporzyć wielu kłopotów, a jak powszechnie wiadomo – klient nasz pan i Polak głodny to zły. Pozostaje nam do wyboru auto, które będzie ekonomiczne, trwałe i praktyczne.Poniżej znajduje się zestawienie samochodów, które znakomicie sprawdzą się jako pojazdy dostarczające dania w chaosie wielkich miast.

  1. Skoda CitiGo.

Jest to auto stosunkowo nowe, gdyż pierwszy raz zostało zaprezentowane zaledwie 6 lat temu. Celem konstruktorów było stworzenie samochodu niewielkiego i praktycznego, który sprawnie będzie przemierzał miejskie – zakorkowane i tłoczne przestrzenie. W związku z tym kompaktową Skodę wyposażono w wąską gamę silników – 1.0 o mocy 60 i 75KM. Powstała także wersja alternatywna – 68 konna z gazem, który sprawia, że auto jest jeszcze bardziej ekonomiczne. Szczególną zaletą tego modelu jest niskie spalanie nie przekraczające 6l/100km w mieście, oraz bardzo niska cena wynosząca niespełna 30.000zł.

  1. Fiat UNO III.

O niezniszczalności tego i wcześniejszych modeli UNO świadczą setki tysięcy przemierzonych kilometrów. Auto z powodzeniem odnajduje się w szkołach nauki jazdy. Walorem pojazdu jest niewątpliwie jego banalna, acz solidna konstrukcja. Pojemność silnika wynosi 999cm sześciennych, zaś liczba koni mechanicznych kształtuje się na poziomach 66 i 65. Pojazd jest ekonomiczny, zwinny i znakomicie sprawdzi się w wąskich uliczkach, czy niewielkich miejscach parkingowych. Ceny za auta używane kształtują się na poziomie 3-6tys złotych.

  1. Volkswagen Up!

vw up

Właśnie na bazie modelu Up! Powstała Skoda CitiGo i podobnie jak ona VW ma przeznaczenie miejskie. Oba pojazdy noszą wiele cech wspólnych i cechują się podobną dynamiką. Największe różnice dotyczą linii stylistycznej. Jeśli ktoś ceni kultowość Volkswagena z pewnością będzie zadowolony, ponieważ to auto nosi w sobie wszystkie zalety tej prestiżowej marki. Alternatywą opcją jest także przyrodni brat Up!, czyli Seat Mii, który również jest godny polecenia.

  1. Daewoo Matiz.

daewoo matizZłośliwi twierdzą, że Matiz jest serią stworzoną z kuchenki mikrofalowej. Jedno jest pewne – ów model swą niezniszczalnością przeżyje jeszcze wiele kuchenek, gdyż nieprzerwanie od 20 lat porusza się po naszych drogach bez śladu korozji. Silniki R3 oraz R4 cechują się odpowiednio pojemnością 0.8 o mocy 51KM oraz 1.0 o mocy 64KM. Auto nie jest przesadnie zwrotne, a dynamika nie jest czymś, co go wyróżnia, ale z pewnością jest to typowy wół roboczy, który nigdy nie zawiedzie sumiennie pokonując miejskie dystanse. Ceny kształtują się na poziomie kilku tysięcy złotych.

  1. Toyota Yaris.

W zestawieniu nie może zabraknąć przedstawiciela azjatyckiej myśli konstruktorskiej, która jest bardzo popularnym wyborem wśród menadżerów zarządzających flotami. Jej perłą jest naturalnie Toyota Yaris. O doskonałości tego niewielkiego auta świadczy tytuł samochodu roku uzyskany w 2000r. Wbrew europejskim odpowiednikom owej klasy do dyspozycji mamy bardzo bogatą gamę silnikową – od 1.0-1.6V Turbo, a także wersje wys

yaris

okoprężną. Toyota odznacza się wyłącznie zaletami – jest dynamiczna, zwrotna, ekonomiczna i banalna w obsłudze. Z pewnością będzie trafionym wyborem.